Gabinet Kosmetologiczny

Różnice między mezoterapią mikroigłową i igłową

Mezoterapia to jeden z najbardziej uznanych zabiegów w gabinecie kosmetologicznym, który zapewnia efekt odmłodzenia i jędrnej skóry. Zabieg ten można przeprowadzić w dwóch odmianach, a mianowicie mezoterapii igłowej i mezoterapii mikroigłowej (dermapen). A zatem czym różnią się oba zabiegi? 

Czym jest mezoterapia mikroigłowa (dermapen)?

Mezoterapia mikroigłowa (dermapen) to precyzyjny zabieg, który pulsacyjnym ruchem malutkich igieł nakłuwa skórę, stymulując produkcję nowych komórek, kolagenu i elastyny.

Dermapen jednocześnie w sposób kontrolowany uszkadza powierzchnię skóry i wprowadza składniki aktywne, które odżywiają cerę od środka. Powstające mikrouszkodzenia skóry doprowadzają do zamierzonego stanu zapalnego, dzięki któremu regenerowane i odtwarzane są nowe komórki skóry i tkanki.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na ręcznym nakłuwaniu igłą na 1-3 milimetry w wybrany obszar ciała, wprowadzając wewnątrz tkanki składniki odżywcze, które ujędrniają, nawilżają i szybko poprawiają wygląd cery.

Dla każdego pacjenta indywidualnie przygotowywany jest specjalny witaminowy koktajl z niezbędnymi składnikami regenerującymi, którego potrzebuje skóra. To dzięki mezoterapii igłowej jesteśmy w stanie przeniknąć przez barierę naskórka, którą nie potrafią ominąć nawet najlepsze kremy.

Różnice między mezoterapią mikroigłową (dermapen), a mezoterapią igłową

Obydwa zabiegi są bezpieczne i działają natychmiastowo na skórę. W mezoterapii igłowej i mikroigłowej wykorzystuje się igły, których nie należy się bać, ponieważ specjaliści dbają o komfort pacjenta, znieczulając obszar poddawany terapii. Główną różnicą w mezoterapii jest sposób wprowadzenia pod skórę substancji odżywczych.

W zabiegu mezoterapii igłowej kosmetolog manualnie wstrzykuje podskórnie koktajl składników aktywnych, przy pomocy strzykawki z niewielką igłą. W mezoterapii mikroigłowej z kolei wykorzystuje się urządzenie dermapen do mechanicznego i pulsacyjnego nakłuwania powierzchni skóry kilkunastoma mikroigłami, które mają za zadanie uszkodzić powierzchnię naskórka i wprowadzić składniki aktywne w głąb skóry.

Po obu zabiegach skóra jest uwrażliwiona i może swędzieć lub piec, dlatego też należy przez kilka dni na nią uważać, unikając drażniących środków myjących, basenu czy solarium. Mezoterapia igłowa wykonywana jest w celu odbudowy, odżywienia, rewitalizacji i nawilżenia skóry twarzy i ciała.

Przeznaczeniem mezoterapii mikroigłowej jest pobudzenie i zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. Każdy pacjent ma inne rodzaje niedoskonałości, nad którymi chce popracować, dlatego też zaleca się na początku skonsultować ze specjalistą w gabinecie kosmetologicznym dobór właściwej odmiany zabiegu.