Gabinet Kosmetologiczny

Dermapen to dobroczynny wpływ na skórę po lecie

Gdy mija lato skóra wymaga odpowiedniej regeneracji, gdyż przez parę miesięcy oddziaływały na nią czynniki atmosferyczne takie jak: słońce, wiatr czy słona woda powodując, że stała się sucha, pogrubiała i mało elastyczna. Na szczęście specjalne zabiegi w gabinecie kosmetologicznym pomagają wrócić skórze do zdrowej kondycji. 

Co to jest Dermapen?

Dermapen to nowoczesne urządzenie kosmetologiczne, które stosowane jest w zabiegu o nazwie mezoterapia mikroigłowa. Dermapen posiada głowicę zakończoną jednorazową, sterylną nakładką wyposażoną w kilkanaście mikroigieł. Zabieg kosmetologiczny ma na celu przywrócić zdrową kondycję, młodość i jędrność skóry, poprzez jednoczesne nakłuwanie i wprowadzanie składników odżywczych mikroigłami, docierając do wewnętrznych warstw skóry.

Jak działa Dermapen?

Zabieg mezoterapia mikroigłowa za pomocą urządzenia Dermapen polega na nakłuwaniu mikroigłami skóry na wybraną głębokość, aby wprowadzić składniki aktywne, które odżywiają cerę od środka poprzez głębokie warstwy tkanek.

W trakcie zabiegu kosmetologicznego powstają mikrouszkodzenia, które mają za zadanie stymulować skórę do produkcji nowych komórek, a także, aby zwiększyć wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny.

Mezoterapia mikroigłowa (dermapen) jest mało inwazyjnym zabiegiem, dlatego też przed główną procedurą w przypadku bardzo wrażliwych skór podawane jest znieczulenie, aby zadbać o komfort klienta.

Bezpośrednio po zabiegu kosmetologicznym skóra jest uwrażliwiona, dlatego nie powinno się używać drażniących środków myjących, a także nie korzystać z basenu czy solarium.

Jakie są efekty po zabiegu Dermapenu?