Gabinet kosmetologiczny » Porady » Endermologia » Endermologia w ciąży sposób na ciężkie i opuchnięte nogi
Kobiety w ciąży powinny dbać nie tylko o zdrowie dziecka, ale także i swoje. Podczas ciąży przyszła mama musi wytrzymać z bólem całego ciała a zwłaszcza nóg, na których spoczywa cały ciężar. Na szczęście nowe technologie w gabinetach kosmetologicznych pozwalają zadbać o zdrowie ciężarnej kobiety, nie zagrażając tym samym życiu dziecka.
- Ciężkie i opuchnięte nogi w ciąży
- Endermologia u kobiet w ciąży
- Kiedy można wykonać zabieg endermologii podczas ciąży?
Ciężkie i opuchnięte nogi w ciąży
Ciężkie i opuchnięte nogi w trakcie ciąży to normalny objaw zatrzymania wody w tkankach, który pojawia się gdy obciążenie organizmu kobiety jest duże. Kolejnym efektem ubocznym tego procesu są obrzęki, które pogarszają między innymi krążenie żylno-limfatyczne.
Dolegliwości te występują zazwyczaj w drugiej połowie ciąży i objawiają się mrowieniem, drętwieniem i uczuciu ciężkich nóg, głównie pod koniec dnia. Małe obrzęki nie są groźne pod warunkiem, że nie trwają całą dobę.
Endermologia u kobiet w ciąży
W czasie ciąży niektóre zabiegi oferowane przez gabinet kosmetologiczny są wręcz wskazane dla kobiet. Do jednych z nich zalicza się endermologię, która nie tylko wpływa pozytywnie na pielęgnację ciała, ale przede wszystkim na zdrowie przynosząc między innymi ulgę opuchniętym nogom.
W ciąży organizm kobiety jest jeszcze bardziej podatny na gromadzenie wody i powstawanie cellulitu, dlatego przyszłe mamy najczęściej narzekają na obrzęk i opuchliznę nóg. Podczas zabiegu endermologii w gabinecie kosmetologicznym masowaniu poddana zostaje dolna partia ciała, poprawiając krążenie krwi i limfy, a także drenując nadmiar płynów w organizmie.
Zabieg endermologiczny nie tylko pomaga w napięciu mięśni i uśmierzeniu dolegliwości bólowych, ale również redukuje tkankę tłuszczową i oczyszcza organizm z toksyn.
Kiedy można wykonać zabieg endermologii podczas ciąży?
Endermologię można przeprowadzić nie wcześniej niż po 3 miesiącu ciąży. Należy pamiętać, że w trakcie pierwszego trymestru nie należy wykonywać masażu, ze względu na dobro dziecka. Po drugie lekarz prowadzący ciąże musi najpierw wydać zgodę na wykonanie zabiegu endermologii u kobiety, bez jego pozwolenia nie powinno się poddawać masażowi. Po ciąży natomiast zabieg jest nie wskazany podczas okresu karmienia piersią.